Jesteśmy na GMB
GMB
Zapraszany na bloga
Blog

Twój uśmiech
w dobrych rękach

Ortodoncja dziecięca - Katowice

Leczenie ortodontyczne podejmują zarówno dorośli, jak i najmłodsi pacjenci, z tą różnicą, że ci drudzy wymagają innego podejścia. W moim gabinecie ortodontycznym dzieci mogą liczyć na pełen komfort podczas każdej wizyty. Są o tyle szczególnymi pacjentami, że od przebiegu leczenia bardzo często zależy, czy w przyszłości będą chętnie odwiedzały gabinety stomatologiczne. Dlatego tak istotne jest, aby wszystkie działania odbywały się w przyjaznej atmosferze, bez niepotrzebnego stresu i w pełnej akceptacji małego pacjenta.

 

Dlaczego leczenie ortodontyczne warto rozpocząć w młodym wieku?

Jeśli na profilaktykę ortodontyczną jest już zbyt późno, pozostaje wdrożyć leczenie z użyciem aparatu. Pierwsza wizyta dziecka u ortodonty powinna odbyć się jeszcze zanim ukończy ono 7. rok życia, a najlepiej w wieku 4 lub 5 lat. Leczenie ortodontyczne dziecka przynosi rezultaty znacznie szybciej niż w przypadku dorosłego pacjenta. Ponadto pozwala uniknąć w starszym wieku wielu problemów ze zgryzem, które nawarstwiają się wskutek zaniechania leczenia.

W przypadku dzieci często wystarczające jest leczenie z wykorzystaniem aparatu ruchomego, który pomaga zapobiec dalszemu rozwijaniu się wady. Aparatu ruchomego młodzi pacjenci nie muszą nosić przez cały czas. Dużą zaletą wyjmowanego aparatu jest to, że nie utrudnia on dbania o higienę jamy ustnej. Niestety w sytuacji, kiedy wada zgryzu okazuje się poważna, jedynym rozwiązaniem jest założenie aparatu stałego.

Skontaktuj się ze mną!

Specjalistyczna Praktyka Ortodontyczna lek.stom. Ewa Hornik-Pietrzyk
Specjalista Ortodonta

+48 32 253 72 56 ewa.hornik@neostrada.pl